http://www.nyd.com.tr


İçeriğe git

İş Zekası Çözümleri

Çözümlerimiz

Günümüzün teknolojik gelişmeleri kapsamında; genel de yöneticilerin en büyük kabusu; yazılım konusunda yapılan yatırımlar ve bu yatırımların ileri taşınabilirliğinin sağlanmasıdır. Bu yapıyı zorlayan nedenlerin ilki teknolojik gelişmeler olmakla birlikte; firmaların ihtiyaçlarına yönelik oluşturduğu platformların çeşitliliği de büyük rol oynamaktadır.

İş Zekası Çözümü olarak bayiliğini yürütmekte olduğumuz TARGIT BUSINESS INTELLIGENCE; özellikle karar / destek adımında ihtiyaç duyulan anazlileri platformlardan bağımsız sağlayabilen bir üründür. Uygulama programlarının hangi protokolde hazırlandığı ve/veya hangi veri tabanında çalıştığı engeli bu çözümle aşılabilmektedir.

Özetle sistemin fonksiyon ve faydalarını sıralarsak;

· Birbirinden farklı protokol ve veri tabanında çalışan uygulamalar aracılığı ile üretilmiş olan Bilgi bankasındaki tüm verileri; herhangi bir ara çözüm oluşturmaya gerek kalmadan tek çatı altında analiz edebilme yeteneği. (Örnek: Muhasebe, personel ve üretim takip uygulamaları farklı çözümlerle takip edilebilir. Dolayısı ile; tüm bilgileri içeren analiz ihtiyacında bu bilgilerin genelde EXCEL ortamına aktarımı ile uzun süreli çalışmalar yapılması gerekmektedir. Ayrıca farklı ortamda oluşturulan ara çözümlerin getirdiği yönetim zorluğu da gözardı edilmemelidir)

· Standart uygulama paketleri çözümlerinde; firmanın ihtiyacına yönelik ilave ve/veya değişiklik yapılması; çoğu kez imkansız olmakla birlikte, çözümün var olduğu ortamlarda; uzun süreler ve yüksek maliyetler söz konusu olmaktadır. TARGIT' ın esnek yapısı kapsamında; bu tür problemler kısa sürede ve düşük maliyetle çözümlenebilmektedir.

· İlk projelendirme aşamasında; ihtiyaçların sağlıklı analizi yapılmış ise; her kademe ve seviyede rapor ve analizler için IT ekibinin desteğine minimum ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca sistemin güvenlik yapısı; kolayca yönetilebilir özelliktedir.

· Bu günkü verilerle hazırlanan analizlerle birlikte, ileriye dönük projeksiyonlar da sistemin sağladığı avantajlar kapsamındadır.

· Yönetim kademesinde ihtiyaç duyulan tüm analizlerin, kişi ve kişilerden bağımsız edinilebilirliği.

· Mevcut analiz raporlarının, programlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan değişik parametrelerle alınabilmesinin sağlanması.

· Bilgilendirme amaçlı rapor ve/veya analizlerin E-Mail ile gerekli kişi veya kişilere iletilebilirliği.

· Uyarı niteliğinde bilgilendirmenin, herhangi bir rapor çalıştırmaya gerek kalmaksızın gerçekleştirilmesi.(Örnek: Kritik stok seviyesi, satış kotolarının kontrolü gibi)


NYD Bilgisayar, iş zekası çözümleri kapsamında;

· Lisans satışı ve destek

· Eğitim, kuruluş ve test

· Proje hazırlama ve danışmanlık hızmetleri vermektedir.


www.targit.com

Anasayfa | Hakkımızda | Çözümlerimiz | Referanslar | İletişim | Site Haritası


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön